fot. facebook.com

[TYLKO U NAS] B. Gosiewska: Wyjście W. Brytanii z UE jest niekorzystne dla Europy z przyczyn ekonomicznych

Brytyjska Izba Niższa odrzuciła wypracowane przez panią premier Theresę May porozumienie. Odrzucono także bezumowne wyjście z Unii Europejskiej (…). Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej jest niekorzystne z przyczyn ekonomicznych – mówiła w czwartkowej audycji ,,Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja Beata Gosiewska, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Chaos i zamieszanie przed ewentualnym wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może spowodować opóźnienie brexitu nawet o trzy miesiące.

– Wielka Brytania chce wyjść z Unii Europejskiej jak najszybciej, natomiast nie doszło do porozumienia. Izba Niższa odrzuciła wypracowane przez panią premier Theresę May porozumienie. Odrzuciła także bezumowne wyjście z Unii Europejskiej. Politycy uważają jednak, że do takiego porozumienia nie dojdzie – słyszałam rozmowy o przedłużeniu wyjścia o dwa miesiące. Miałoby odbyć się to w maju, aby Wielka Brytania nie musiała – tak jak inne kraje Unii Europejskiej – organizować wyborów – tłumaczyła Beata Gosiewska.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w maju. Nie wiadomo jednak, czy Wielka Brytania będzie musiała organizować wybory czy też nie.

– W tej sytuacji bardziej prawdopodobne jest przedłużenie terminu wyjścia o dwa miesiące tak, żeby Wielka Brytania zdążyła wyjść z końcem maja, przed wyborami. Mało prawdopodobne jest jednak to, że uda się wypracować porozumienie i po raz kolejny będzie to wyjście bezumowne (…). W Wielkiej Brytanii mentalnie przygotowani są już na wyjście bezumowne. Tutaj bardzo prawdopodobne jest przedłużenie terminu co najmniej do wyborów, dlatego że unijni politycy nie zafundują sobie przed wyborami takiego chaosu na terenie Unii Europejskiej – zaznaczyła europoseł.

Brexit ma także bardzo duży wpływ na Polskę, ponieważ na terenie Wielkiej Brytanii mieszka i pracuje wielu Polaków.

– Uspokoiłabym Polaków, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii. Relacje pomiędzy polskim i brytyjskim rządem są dobre. Anglicy nie chcą wychodzić z Unii Europejskiej, żeby wyrzucać obywateli UE ze swojego terytorium. Pamiętajmy, że Polacy są tam dobrymi i cenionymi pracownikami. Gospodarka brytyjska bardzo ich potrzebuje – wyjaśniła polityk.

Unia Europejska po wyjściu Wielkiej Brytanii straci jednego z większych płatników netto.

– Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej jest niekorzystne z przyczyn ekonomicznych. Dla Polski opuszczenie UE przez Wielką Brytanię jest niekorzystne z przyczyn politycznych, ponieważ jest to nasz sojusznik, a także państwo, które było za Europą Ojczyzn, współpracą gospodarczą, a także reformowaniem. Oni wyszli, ponieważ chcą być państwem wolnym, stanowić o sobie, a także byli przeciwni niekontrolowanej migracji (…). Unia Europejska nie będzie po wyjściu Wielkiej Brytanii tą samą Unią – podkreśliła Beata Gosiewska.

Polska w Unii Europejskiej miała być na poziomie zachodnich państw. Problemem przez ostatnie prawie dwa lata był prawicowy rząd – wskazała europoseł.

– Pamiętajmy, że Polskę przez ostatnie prawie dwa lata ,,grillowano” za wymyślony brak praworządności tylko dlatego, że Komisji Europejskiej i rządzącym lewicowym ugrupowaniom w Unii Europejskiej nie podobał się polski prawicowy rząd. To był atak polityczny, sprzeczny z  prawem, bo do kompetencji Komisji Europejskiej nie należy kontrola systemu wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Było to psucie praworządności w Unii Europejskiej (…). Komisja Europejska sama nie przestrzega prawa, a posądza – powiedziała polityk.

Cała rozmowa z poseł Beatą Gosiewska w audycji ,,Aktualności dnia” dostępna jest [tutaj]

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl