fot. PAP/Roman Zawistowski

Szef MSZ rozpoczął wizytę w Birmingham; weźmie udział w sesji Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE

Szef polskiej dyplomacji, Zbigniew Rau, rozpoczął wizytę w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Polityk weźmie udział w dorocznej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).

Jak poinformował rzecznik MSZ, Łukasz Jasina, minister Zbigniew Rau, który w bieżącym roku przewodniczy OBWE, otworzy sesję Komitetu ds. Politycznych i Bezpieczeństwa, która będzie poświęcona agresji Rosji na Ukrainę i kryzysowi humanitarnemu.

Podczas wizyty w Birmingham szef polskiej dyplomacji spotka się również z przewodniczącą Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, Margaretą Cederfelt, oraz polskimi parlamentarzystami.

  1. doroczna sesja Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, organizowana przez parlament Wielkiej Brytanii, rozpoczęła się w minioną sobotę.

Jak podało wcześniej Centrum Informacyjne Sejmu, delegację Sejmu i Senatu RP do ZP OBWE reprezentowali posłowie: Barbara Bartuś (przewodnicząca delegacji), Agnieszka Pomaska (wiceprzewodnicząca delegacji), a także Joanna Lichocka, Radosław Fogiel oraz Rafał Adamczyk. W sesji weźmie również udział senator Grzegorz Bierecki.

To pierwsza od 2019 r. doroczna sesja z osobistym udziałem członków Zgromadzenia. Ze względu na pandemię COVID-19 doroczną sesję w 2020 r. odwołano, a w 2021 roku została ona zorganizowana w formule zdalnej.

Według MSZ głównym zadaniem Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, powstałego w 1992 roku, jest ułatwianie dialogu międzyparlamentarnego, umacnianie bezpieczeństwa, a także współpraca w trzech wymiarach: polityczno-wojskowym, gospodarczo-ekologicznym i ludzkim.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl