Anglia: wyrok sądowy za publiczne cytowanie Pisma Świętego

W południowo–zachodniej Anglii dwóch kaznodziejów ewangelicznych z Bristolu zostało postawionych przed brytyjski sąd za rzekomą homofobię oraz naruszenie porządku publicznego i uczuć religijnych.

Do zdarzenia doszło na początku bieżącego roku, kiedy to dwóch ulicznych kaznodziejów publicznie cytowało elementy Nowego Testamentu. Ich zachowanie wzbudziło niepokój zgromadzonych muzułmanów, którzy wezwali patrol policji.

Do sytuacji, w dzisiejszych „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja odniósł się redaktor Piotr Falkowski z „Naszego Dziennika”.

Dotąd za posługiwanie się Pismem Świętym można było zostać ukaranym w Arabii Saudyjskiej. Okazuje się, że także w państwie zachodnio europejskim, w którym cały aparat państwowy: policja, sądy, szkoły odwracają się od własnej tradycji chrześcijańskiej i traktują ją jako coś kłopotliwego i działającego na granicy prawa. Gorliwość ulicznych kaznodziejów budzi w społeczeństwie angielskim duże uznanie – komentował redaktor.

Na każdego z podsądnych została nałożona kara w wysokości 2016 funtów brytyjskich. Zgodnie z oskarżeniem, cytowanie Pisma Świętego jest traktowane w Anglii jako nadużycie i „stanowi materię kryminalną.”

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl