fot. TV Trwam

[TYLKO U NAS] A. Mularczyk: Konstytucja wyklucza możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne

Polska konstytucja wyklucza możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualnezaznacza w rozmowie z redakcją Radia Maryja poseł Arkadiusz Mularczyk, członek sejmowej Komisji Ustawodawczej. W ten sposób polityk komentuje wywiad, jakiego „Dziennikowi Gazecie Prawnej” udzielił wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej.

Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją” – powiedział wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej.

Polityk, który przyznaje, że jest gejem, na łamach dziennika mówił o swoich planach dotyczących legalizacji tzw. małżeństw osób tej samej płci. Zastępca prezydenta Warszawy zaznacza, że jest za etapowym wprowadzaniem swoich postulatów: najpierw chciałby wprowadzenia związków partnerskich, potem równości małżeńskiej, a na koniec możliwości adopcji dzieci przez takie pary.

To niezgodne z polską tradycją, ale przede wszystkim prawem – mówi poseł Arkadiusz Mularczyk.

To są jakieś fantasmagorie Pawła Rabieja. Powstaje pytanie, czy jest to jego wymysł, czy tajny plan Koalicji Europejskiej, czy prezydenta Warszawy? Jest to niezgodne z polską tradycją i kulturą, ale przede wszystkim z polskim prawem. Polska konstytucja mówi jednoznacznie, że małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. Tym bardziej nie ma tam mowy o adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Widać, że ci ludzie mają pewne plany i pomysły w głowie i będą chcieli je realizować. Warto, aby społeczeństwo dziś wiedziało w sposób jasny, co ci ludzie planują, jakie mają w tyle głowy koncepcje i pomysły – wskazuje Arkadiusz Mularczyk.

Wypowiedź Pawła Rabieja wywołała krytykę nie tylko wśród polityków partii rządzącej i konserwatywnych komentatorów. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski napisał, że „wypowiedzi wykraczające poza program Koalicji Europejskiej mogą zniszczyć nasz wysiłek w walce z nienawiścią”. Polecił Rabiejowi, aby ten zajmował się jedynie wyznaczonym zakresem zadań.

RIRM

drukuj