[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Atak antycywilizacyjny, którego zewnętrznym symbolem jest ideologia LGBT – ma cel geopolityczny

Atak antycywilizacyjny, którego zewnętrznym symbolem jest LGBT, jest powrotem ideologii marksistowskiej i postmarksistowskiej. Jest on niesłychanie intensywny, ostry, brutalny i ma cel geopolityczny. Jego celem jest zmiana obecnego kształtu Polski, by włączyć ją do rodzącej się nowej konstrukcji geopolitycznej, bazującej na wspólnocie interesów gospodarczo-politycznych, ale także gotowości do pewnego ukształtowania płaszczyzny rosyjsko-niemieckiej – powiedział wiceprezes PiS Antoni Macierewicz w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

W związku z odwoływanymi w całej Polsce, z powodu pandemii, marszami równości, 50 ambasadorów urzędujących w Polsce napisało list sprzeciwiający się rzekomej dyskryminacji osób LGBT.

– Ambasadorowie postanowili interweniować w nasze wewnętrzne sprawy. Zaczęło się do od ingerencji ambasador Stanów Zjednoczonych pani Mosbacher, a teraz osiągnęło zbiorowy kształt. Trzeba jasno powiedzieć, że ambasadorzy nie mają prawa do takich działań i zachowań. To wykracza poza ich misję ocenił Antoni Macierewicz.

Polski rząd sprzeciwia się takim interwencjom, zapewniając, że w naszym kraju państwo troszczy się o prawa wszystkich obywateli bez względu na płeć, wiarę lub też orientację seksualną.

– Nie możemy zaaprobować tego typu interwencji. Prawa człowieka w Polsce są nieporównanie, w sposób konsekwentny i zdecydowany bronione. zwłaszcza przez rządy w ciągu ostatnich 5 lat powiedział gość „Aktualności dnia”.

Wiceprezes PiS odniósł się również do kwestii przestrzegania praw człowieka w innych krajach, zwłaszcza w tych, skąd ambasadorowie podpisali się pod listem. Polityk powiedział, że „nie ma wątpliwości, że tam prawa człowieka są kwestionowane w przeciwieństwie do Polski”.

– Polska strzeże praw człowieka, praw wszystkich obywateli. Wszyscy traktowani są absolutnie równo. To katolicy, to ludzie chroniący polską niepodległość i polskie wartości narodowe, są nieustannie narażani na agresywne ataki zarówno z wewnątrz, ze strony środowisk postkomunistycznych, jak i z zewnątrz ze strony ich sojuszników medialnych w innych państwach poinformował Antoni Macierewicz.

Polityk przypomniał o trwającej  kampanii antypolskiej, którą realizują państwa  Zachodu oraz Federacja Rosyjska na czele z Władimirem Putinem.

– Atak antycywilizacyjny, którego zewnętrznym symbolem jest LGBT, jest tak naprawdę powrotem ideologii marksistowskiej i postmarksistowskiej. Jest on niesłychanie intensywny, ostry, brutalny i ma cel geopolityczny. Jego celem jest zmiana obecnego kształtu Polski, by włączyć ją do rodzącej się nowej konstrukcji geopolitycznej, bazującej na wspólnocie interesów gospodarczo-politycznych, ale także gotowości do pewnego ukształtowania płaszczyzny rosyjsko-niemieckiej powiedział wiceprezes PiS.

Polityk apelował o konsekwentną obronę wartości narodowych i chrześcijańskich, dzięki którym „Europa była zdolna przewodzić cywilizacyjnie światu”. Według gościa „Aktualności dnia”, istotnym elementem w tej walce jest wychowanie i edukacja młodych ludzi, gdzie również próbuje się wyeliminować wszelkie wartości.

Cała rozmowa z posłem Antonim Macierewiczem dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj