fot. PAP/Rafał Guz

[TYLKO U NAS] A. Maciejewski: Pan prezes J. Kaczyński jest na etapie budowania życiorysu i „wchodzenia” do historii

Prezes Jarosław Kaczyński jest na takim etapie swojego życia jako polityk, że jego już tak naprawdę nie interesują stanowiska i funkcje. On już był senatorem, posłem, ministrem i premierem. Pan prezes Jarosław Kaczyński jest na etapie budowania życiorysu i „wchodzenia” do historii. Na tym etapie i z takim doświadczeniem tylko jest jeden pułap, który interesuje prezesa tj. wejście jako mąż stanu – mówił Andrzej Maciejewski, politolog, ekspert Instytutu Sobieskiego, we wtorkowym programie „Polski Punkt Widzenia” na antenie TV Trwam.

We wtorek prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, poinformował, że odchodzi z rządu. Dotychczas kierował Komitetem Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych, pełnił też funkcję wicepremiera. [czytaj więcej]

Prezes Jarosław Kaczyński jest na takim etapie swojego życia jako polityk, że jego już tak naprawdę nie interesują stanowiska i funkcje. On już był senatorem, posłem, ministrem i premierem. Pan prezes Jarosław Kaczyński jest na etapie budowania życiorysu i „wchodzenia” do historii. Na tym etapie i z takim doświadczeniem tylko jest jeden pułap, który interesuje prezesa tj. wejście jako mąż stanu. Mąż stanu, który potrafił dokonać bardzo poważnych i głębokich zmian, które są odczuwalne. Ogromna zmiana w obszarach społecznych, ogromne inwestycje czy modernizacja armii – mówił politolog.

Prezes Jarosław Kaczyński był także inicjatorem przygotowanej przez resort obrony i przyjętej przez Sejm Ustawy o obronie Ojczyzny.

To jest bardzo poważne wyzwanie, to jest proces rozpisany na lata. To jest proces zmiany całej modernizacji polskiej armii, całego systemu szkolenia, zapewnienia nowych kadr i to wszystko nigdy się nie zrobi w ciągu jednego roku. Są lata, trzeba zbudować cały system finansowy, do tego trzeba zbudować całą legislację zatem pewien początek już mamy. Maszyna ruszyła, teraz potrzeba konsekwentnych prac – podkreślał gość programu „Polski Punkt Widzenia”

Następcą Jarosława Kaczyńskiego w rządzie będzie Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

Pamiętajmy, że miejsce pana Jarosława Kaczyńskiego zastępuje bardzo doświadczony polityk. Poseł z ponad 20-letnim stażem, czyli minister Mariusz Błaszczak, który doskonale odnalazł się w wojsku, doskonale odnalazł się na gruncie NATO, szczytów natowskich. (…) Pod tym względem jestem spokojny – zaznaczał Andrzej Maciejewski.

Ekspert Instytutu Sobieskiego zwrócił uwagę, że minister Mariusz Błaszczak jest osobą najbardziej kompetentną do tego, żeby Ustawę o obronie Ojczyzny na 100 proc. wprowadzić w życie i doprowadzić do pewnego sukcesu.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl