Jarosław Kaczyński wyraził poparcie dla Andrzeja Dudy

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wyraził swoje wsparcie dla kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy. Jak powiedział, sukcesem będzie II tura i zwycięstwo, a nie dobry wynik.

Były premier zapowiedział, że dziś udaje się do Wrocławia, by wspierać kandydata PiS na prezydenta. Podkreślił, że jest to kandydat zjednoczonej prawicy.

Jednocześnie wyraził on zadowolenie, że spontanicznie powstają komitety poparcia Andrzeja Dudy. Prezes PiS zauważył, że kandydat PO wprowadza w błąd Polaków.

– Czym więcej jest tych komitetów, tym – z naszego punktu widzenia – lepiej. Sądzimy, że będzie ich dużo, ale nie czynimy niczego, co miałoby wprowadzić w błąd opinię publiczną. Mówię o tym, ponieważ nasz główny konkurent, czyli obecny prezydent Bronisław Komorowski, działa w specyficzny sposób. Przedstawia się jako kandydat obywatelski, chociaż każdy z nas wie, że jest kandydatem Platformy Obywatelskiej, tak samo jak jest prezydentem PO. Nie ukrywamy prawdy, nie widzimy powodów, żeby się wstydzić. Wszędzie, w demokratycznych krajach jest tak, że poszczególne partie wysuwają swoich kandydatów – powiedział Jarosław Kaczyński.

Szef PiS mówił też o swojej roli w kampanii – zaznaczył, że początkowo nieco się wycofał, by Andrzej Duda mógł zbudować swoją rozpoznawalność.

RIRM/WT

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl