fot. PAP/Jacek Turczyk

[TYLKO U NAS] A. Kwiatkowski: Polacy za granicą chcą, byśmy zauważali ich przywiązanie do Ojczyzny. Polskie parafie rozsiane po świecie to miejsca, w których kwitnie polskość

Polacy za granicą najczęściej mówią o tym, że chcą, żeby rodacy wiedzieli, że oni się za Polskę modlą, że ta Polska jest obecna, że realizują przedsięwzięcia, by Polska była widoczna. Najbardziej potrzeba im tego, żeby ktoś to zobaczył – powiedział w „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja Adam Kwiatkowski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

W polskiej tradycji do 2 lutego śpiewamy kolędy i dzielimy się opłatkiem, składając życzenia. Swoje spotkania opłatkowe przeżywać będzie również Rodzina Radia Maryja w Polsce i poza jej granicami. [zobacz] 

– To bardzo silne wspólnoty działające w wielu miejscach świata. Bardzo się cieszę, że takie spotkania mają miejsce. Są one potrzebne, bo integrują to środowisko polonijne – wskazał Adam Kwiatkowski.

Jak powiedział sekretarz stanu, Polacy poza granicami kraju potrzebują przede wszystkim tego, by zauważono ich działanie na rzecz Polski i przywiązanie do kraju między innymi przez takie wydarzenia.

– Ci ludzie najczęściej mówią o tym, że chcą, żeby Polacy wiedzieli, że oni się za Polskę modlą, że ta Polska jest obecna, że realizują przedsięwzięcia, by Polska była widoczna. Najbardziej potrzeba im tego, żeby ktoś to zobaczył. Te spotkania opłatkowe Radia Maryja wpisują się w tę potrzebę – podkreślił.

Nieodłącznym elementem budowania Polskości za granicą są też polscy duchowni.

– Działalność naszych duchownych pokazuje, że dbają oni o wszystkich, również tych, którzy nie należą do wspólnoty Kościoła. Bardzo ważne, żebyśmy o tym mówili. Polskie parafie rozsiane po całym świecie to miejsca, w których kwitnie polskość – zaznaczył gość Radia Maryja.

Cała rozmowa z sekretarzem stanu Adamem Kwiatkowskim dostępna jest [tutaj]

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl