fot. Tomasz Strąg

Minister A. Kwiatkowski rozpoczyna wizytę w USA 

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Adam Kwiatkowski rozpocznie dziś trzydniową wizytę w Chicago. Prezydencki minister weźmie udział m.in. w obchodach Dnia Generała Kazimierza Pułaskiego w Domu Podhalan. Uroczystość odbędzie się w siedzibie Związku Podhalan w Północnej Ameryce.

Minister Adam Kwiatkowski złoży również kwiaty przed popiersiem gen. Pułaskiego, które stoi w ogrodzie przed siedzibą związku. W stanie Illinois mieszka największa liczba Polaków.

Już od 1977 r. w stanie Illinois obchodzone jest jako święto stanowe, Dzień gen. Kazimierza Pułaskiego, bohatera Stanów Zjednoczonych – człowieka, który jako jeden z kilku osób pośmiertnie otrzymał honorowe obywatelstwo Stanów Zjednoczonych, dokładnie w 2009 r. – powiedział Adam Kwiatkowski.

Uroczystości zakończą się w poniedziałkowy poranek w Muzeum Polskim w Chicago. To miejsce, w którym ukazana jest historia polskiej kultury na emigracji.

Minister Adam Kwiatkowski w imieniu prezydenta wręczy odznaczania państwowe m.in. za wybitne zasługi w upowszechnianiu wiedzy o Polsce.

Po za tym prezydencki minister weźmie też udział w uroczystościach jubileuszowych z okazji 40–lecia szkoły im. Fryderyka Chopina. Szkoła zatrudnia wykwalifikowana kadrę nauczycieli i kształci ponad 1200 uczniów.

RIRM

drukuj