fot. pixabay.com

Amerykanie planują wprowadzenie nowych sankcji wobec Iranu

Stany Zjednoczone ogłoszą w najbliższych dniach nowy pakiet sankcji wymierzonych przeciwko Iranowi – poinformował we wtorek doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA, Jake Sullivan.

USA planują w najbliższych dniach nałożyć na Iran dodatkowe sankcje, które mają na celu ograniczenie irańskiego programu produkcji rakiet i dronów. Amerykanie oczekują, że również sojusznicy pójdą w ich ślady – napisał w specjalnym oświadczeniu doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA, Jake Sullivan.

Sankcje będą obejmować podmioty gospodarcze współpracujące z Korpusem Strażników Rewolucji Islamskiej oraz irańskim ministerstwem obrony.

W oświadczeniu podkreślono, że po irańskim ataku powietrznym na Izrael w nocy z soboty na niedzielę prezydent USA Joe Biden wraz z zagranicznymi partnerami oraz liderami dwóch partii politycznych w Kongresie, przygotowuje „wyczerpującą odpowiedź”.

W odwecie za zbombardowanie przez izraelskie lotnictwo irańskiego konsulatu w stolicy Syrii, Damaszku, oraz śmierć trzech wysokiej rangi oficerów Gwardii Rewolucyjnej, Iran wystrzelił 13 kwietnia w kierunku Izraela 36 pocisków manewrujących, 110 rakiet balistycznych i 185 dronów. Według źródeł izraelskich, 99 procent z nich zostało unieszkodliwionych i nie osiągnęło założonego celu.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl