fot. PAP/EPA

300 syryjskich migrantów próbowało na łodziach dostać się na Cypr

Cypryjska Straż Wybrzeża zatrzymała w odległości 80 kilometrów od wyspy trzy łodzie z nielegalnymi syryjskimi imigrantami – poinformowały we wtorek lokalne media.

Cypryjska Straż Wybrzeża udaremniła lądowanie na wyspie grupy 300 syryjskich imigrantów, którzy na trzech łodziach wypłynęli z libańskiego portu Al-Mina. Wśród zatrzymanych w odległości 80 km od brzegu są kobiety i dzieci.

Jak poinformował portal Janoubia, cypryjskie władze stanowczo odmówiły przyjęcia imigrantów – łodzie zostaną prawdopodobnie odesłane do Libanu lub Syrii.

W minioną sobotę prezydent Cypru, Nikos Christodoulides, ogłosił zawieszenie rozpatrywania wniosków o azyl, składanych przez Syryjczyków. Kwestia syryjskich uchodźców ma być poruszona we środę w Brukseli podczas nieformalnego szczytu Rady Europejskiej.

Na temat ograniczenia nielegalnej migracji z krajów Bliskiego Wchodu na Cypr prezydent Nikos Christodoulides rozmawiał 8 kwietnia w Bejrucie z premierem Libanu, Nadżibem Mikati.

W pierwszym kwartale tego roku na Cypr przybyło drogą morską ponad 2 tys. nielegalnych migrantów, głównie z Syrii.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl