fot. Il. downtrend.com

Amerykański episkopat wzywa do modlitwy o nawrócenie aborcjonistów

Księża biskupi w Stanach Zjednoczonych wzywają wiernych do modlitwy w intencji nawrócenia „serc i umysłów” osób, które wspierają i promują zabijanie nienarodzonych dzieci. Jest to odpowiedź na działania, które są przez nich prowadzone w związku z zaostrzeniem tzw. prawa aborcyjnego w tym kraju.

Konferencja episkopatu Stanów Zjednoczonych w sposób szczególnych prosi o modlitwę i post wszystkich katolików w piątek 13 maja, czyli w święto Matki Bożej Fatimskiej. Ten duchowy dar ma być odpowiedzią na groźby przemocy ze strony tzw. aktywistów aborcyjnych – zaznaczają ks. abp William Lori z Baltimore, przewodniczący Komisji Biskupów ds. Działań Pro-Life i ks. abp Jose Gomez z Los Angeles, przewodniczący konferencji.

Kapłani zachęcają również do modlitwy o „nowe zaangażowanie w budowanie Ameryki, w której dzieci są mile widziane, pielęgnowane i otoczone opieką”. Dodali także, że chodzi o taki kraj, w którym małżeństwo oraz rodzina będą uważane oraz wspierane jako fundamenty zdrowego społeczeństwa. Prosili również o duchowe wsparcie ich kraju, ale także „o integralność amerykańskiego systemu sądowniczego i aby wszystkie gałęzie rządu były oddane poszukiwaniu wspólnego dobra oraz ochronie godności i praw osoby ludzkiej, od poczęcia do naturalnej śmierci”.

Przez Stany Zjednoczone przetaczają się tzw. proaborcyjne protesty, ponieważ istnieje realna szansa na większą ochronę życia poczętego w tym kraju. Z projektu opinii, który 2 maja wyciekł z Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych wynika, że instytucja ta jest gotowa na obalenia spraw Roe v. Wade  i Planned Parenthood v. Casey.

Opoka.org.pl/Catholic News Agency

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl