Tylko do jutra można składać wnioski o wsparcie w tworzeniu grup producentów

Trwa nabór wniosków o wsparcie w tworzeniu grup producentów. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na dokumenty czeka do 30 listopada br.

Wnioski o wsparcie w tworzeniu grup producentów mogą składać przedsiębiorcy prowadzący mikro, małe albo średnie przedsiębiorstwa. Wsparcia nie otrzymają producenci drobiu, wyrobów z mięsa drobiowego i jego podrobów.

– Program jest kierowany do grup producentów rolnych, którzy zrzeszają indywidualnych producentów produkcji roślinnej czy zwierzęcej, którzy chcą zrzeszyć się w grupy, aby wspólnie wprowadzać towar na rynek, by poprawić swoją pozycję rynkową – mówiła Katarzyna Woltyńska z wielkopolskiego oddziału ARiMR.

Rolnicy, którzy utworzyli grupę albo organizację producentów, pomoc otrzymują przez 5 lat. W pierwszym roku wsparcie wynosi 10 procent przychodów, w drugim 9 proc., w trzecim 8 proc., w czwartym 7 proc. W ostatnim zaś 6 procent.

– Maksymalna wysokość wsparcia wynosi 100 tysięcy euro rocznie. Biorąc pod uwagę to, że grupy producentów rolnych mogą otrzymać wsparcie przez 5 lat, maksymalnie mogą otrzymać nawet 500 tysięcy euro – tłumaczył Mateusz Bukowski, dyrektor wielkopolskiego oddziału ARiMR.

Wnioski o dofinansowanie można składać drogą elektroniczną i pocztową. Można też osobiście zgłosić się do oddziału Agencji.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl