W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ruszył nabór wniosków m.in. na dopłaty bezpośrednie, obszarowe. Potrwa do 15 maja

Dokument można złożyć elektronicznie za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Po zalogowaniu do systemu, wniosek jest automatycznie tworzony, wystarczy zaktualizować dane zgodnie ze stanem obecnym.

Właściciele małych gospodarstw do 10 ha, którzy starają się o takie same dopłaty jak rok temu, nie muszą składać wniosku. W ich przypadku wystarczy oświadczenie, które potwierdzi brak zmian z poprzedniego roku.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski apeluje o składanie wniosków elektronicznie.

– Biorąc pod uwagę okoliczności związane z epidemią koronawirusa i konieczność nas wszystkich, nikt nikogo nie zwalnia z odpowiedzialności ograniczenia kontaktu z innymi ludźmi, by nie dopuścić do przenoszenia choroby. Gorąco proszę, by kontaktować się z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przede wszystkim drogą elektroniczną. Przypomnę, że od kilku lat możemy składać e-wnioski, czyli wnioski w wersji elektronicznej. Chce, żeby w tym roku wszyscy z tego skorzystali – powiedział minister Jan Krzysztof Ardanowski.

O dopłaty bezpośrednie każdego roku wnioskuje ok. 1 mln 300 tys. polskich rolników. W ubiegłym roku blisko 90 proc. z nich starało się o dopłaty drogą elektroniczną.

Środki na ten cel pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

RIRM

drukuj