fot. pixabay.com

„Perły nauki” cieszą się dużym zainteresowaniem. W pierwszej edycji złożono 335 wniosków

Ponad 300 wniosków zostało złożonych w pierwszej edycji konkursu „Perły nauki”. Jego rozstrzygnięcie zaplanowano na drugą połowę lutego, ale termin może jeszcze ulec zmianie. Jest to program Ministerstwa Edukacji i Nauki. 

„Perły nauki” to program wspierający absolwentów studiów pierwszego stopnia oraz studentów po ukończeniu trzeciego lub czwartego roku jednolitych studiów magisterskich. Chodzi o przedstawienie projektu, którego koszt realizacji nie przekracza 240 tys. zł dla dziedzin z nauk: ścisłych, przyrodniczych, inżynieryjno-technicznych, medycznych i nauk rolniczych oraz 200 tys. zł dla nauk: humanistycznych, społecznych, teologicznych i z dziedziny sztuki. Konkurs zakłada też wynagrodzenie nieprzekraczające 3 tys. zł miesięcznie dla kierownika projektu.

„Perły nauki” to następca „Diamentowego grantu”, jednak zawiera on pewne różnice między innymi w kosztach realizacji projektu. Ministerstwo zapowiedziało już, że program będzie kontynuowany, a kolejne daty składania wniosków będą podawane sukcesywnie. W pierwszej edycji konkursu złożono 335 wniosków. Rozstrzygnięcie odbędzie się prawdopodobnie w połowie lutego.

TV Trwam News

drukuj