(fot. PAP/EPA)

Tydzień dla Życia w Brukseli

W Parlamencie Europejskim w Brukseli rozpoczyna się Tydzień dla Życia. W związku z tym przewidziano szereg spotkań i konferencji międzynarodowych.

Tydzień dla Życia w Parlamencie jest szczególnie ważny. Decyzje europosłów wpływają na rozstrzygnięcia spornych kwestii w poszczególnych państwach wspólnoty. Można wymienić chociażby przeforsowywanie przez kontrowersyjnych zapisów, w których europosłowie domagają się dostępu do środków antykoncepcyjnych, jak również możliwości zabijania dzieci nienarodzonych.

– Kolejny raz zorganizowano w belgijskiej stolicy akcję, której celem jest ochrona podstawowych praw człowieka tj. życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci. Unijnej klasie politycznej nie wolno wywierać presji na tych, którzy potrafią otwarcie przeciwstawić się tworzeniu zapisów, gdzie toleruje się tzw. prawa reprodukcyjne w których przerywanie ciąży jest dozwolone. Tym razem do Europarlamentu zaproszono międzynarodowe gremium m.in. gości z europejskich uniwersytetów jak również ze Stanów Zjednoczonych. Naukowcy rozmawiać będą np. na temat wykorzystywania macierzystych komórek embrionalnych do badań naukowych – powiedział Dawid Nahajowski.

Współorganizatorzy wyjaśniają idee organizowania Tygodnia dla Życia w Brukseli.

– Idea Tygodnia dla Życia jest bardzo prosta. Musimy funkcjonować w kontekście instytucji jaką jest Parlament Europejski. Istnieją tematy związane z etyką, bioetyką, ochroną życia. Dlatego zapraszamy posłów do PE, którzy zajmują się tymi tematami, którzy są członkami odpowiednich komisji, nieformalnych grup, zajmujących się godnością człowieka. Zapraszamy ich, aby zabrali głos na tematy dotyczące ochrony życia – podkreślają organizatorzy.

Europoseł Mirosław Piotrowski podkreśla, że Unia często o tym zapomina. Zapomina o tym co wyznacza prawdziwą demokrację.

– Nigdy dość powtarzania, że poszanowanie życia jest wyznacznikiem prawdziwej demokracji. PE, który jest jedyną demokratyczną instytucją UE w głosowaniach swoich niestety najczęściej o tym zapomina – powiedział europoseł Mirosław Piotrowski.

W zeszłym roku inicjatorzy tzw. Tygodnia dla Życia domagali się zniesienia wszelkich praw lub decyzji sądowych, które poprzez tzw. aborcję pozwalają na zabijanie niewinnych istnień.

RIRM

drukuj