Twórca Nowoczesna.pl współpracownikiem Balcerowicza i doradcą Tuska

Ryszard Petru obecnie podaje się za antysytemowca, a jeszcze niedawno, jak wynika z depesz Wikileaks, był współpracownikiem Leszka Balcerowicza i nieformalnym doradcą premiera Donalda Tuska – pisze jeden z portali.

Petru jest twórcą stowarzyszenia, a wkrótce partii Nowoczesna.pl, która ma być odpowiedzią na zawiedzione nadzieje wyborców PO. Petru ma się też sprzeciwiać obecnie rządzącemu systemowi, przeczą temu jednak ujawnione depesze.

W depeszy Wikileaks widnieje notatka z rozmowy z 2009 roku, ówczesnego ambasadora USA Victora Ashe’a z Ryszardem Petru. Dotyczyła ona m.in. sytuacji ekonomicznej Polski i pomocy z MFW. Według notatki, rozmowa odbyła się z Petru, bo był współpracownikiem Balcerowicza, a więc też „nieformalnym doradcą premiera Tuska”.

Jak zauważa Janusz Szewczak, główny ekonomista Kasy Krajowej SKOK, Petru to człowiek rządzącego układu, a tzw. Nowoczesna.pl to jego pochodna, dlatego Polacy nie mogą dać się nabrać.

– Ryszard Petru to człowiek związany z establishmentem rządzącym Polską 25 lat. To człowiek, który jest z tego układu bankowo-lichwiarskiego, współpracownik, pracownik banków w Polsce i to banków również zagranicznych, Banku Światowego. Nie ma on nic wspólnego z buntem czy sprzeciwem wobec tej zastanej rzeczywistości. Wprost przeciwnie. Był zawsze adoratorem, był propagatorem, reklamował tę zieloną wyspę na wszystkie możliwe sposoby, mimo że miał pełną świadomość, że to nie jest zielona wyspa, a raczej Sahara, jak mawia prezes NBP Marek Belka na taśmach w rozmowie z ministrem Sienkiewiczem. Ta Nowoczena.pl to taka kijanka, która została zniesiona przez żabę z PO. Ma być taką tratwą ratunkową dla niektórych polityków PO – podkreśla Janusz Szewczak.

Ekspert dodał, że Petru wspierał także ostatnio kandydata PO na prezydenta Bronisława Komorowskiego. Nie sprzeciwiał się też niekorzystnym działaniom rządu PO-PSL np. w podnoszenie VAT.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl