Balcerowicz w ukraińskim rządzie. J Bielewicz: „To źle dla Ukrainy”

Nie milkną komentarze po objęciu przez dr. hab. Leszka Balcerowicza stanowiska doradcy i przedstawiciela prezydenta Ukrainy w rządzie tego kraju. Ekonomiści przypominają nieudane reformy Balcerowicza w Polsce, m.in. szeroko zakrojoną prywatyzację majątku.

Były wicepremier i minister finansów Polski wraz z byłym szefem resortu finansów Słowacji będzie przewodniczył grupie doradców władz Ukrainy.

Balcerowicz podkreślił, że jednym z kierunków jego działalności na nowym stanowisku będzie aktywna współpraca z inwestorami zagranicznymi i politykami oraz przedstawienie im rzeczywistej sytuacji na Ukrainie i osiągnięć w kwestii reform.

Jerzy Bielewicz, prezes Stowarzyszenia „Przejrzysty Rynek”, nie ukrywa zaskoczenia tą nominacją. Zwraca uwagę, jak wyglądały reformy Balcerowicza w Polsce.

– Zmiany w rolnictwie, rosnące bezrobocie, popiwek, upadłości – to nie były przemyślane reformy. To była taka jazda na dobicie naszej gospodarki, po czym nastąpiła sprzedaż majątku narodowego. To źle dla Ukraińców. Jestem zaszokowany tą informacją – komentuje Jerzy Bielewicz.

Dr hab. Leszek Balcerowicz przez wiele lat był ministrem finansów. Następnie pełnił funkcję prezesa Narodowego Banku Polskiego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl