Tusk przyjął wyjaśnienia Piechocińskiego ws. memorandum

Premier Donald Tusk poinformował, że przyjął wyjaśnienia wicepremiera, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego ws. memorandum podpisanego przez EuRoPol Gaz i Gazprom, dotyczącego Jamału II. 

„Przyjąłem wszystkie wyjaśnienia z najlepszą wolą nie tylko ze względu na to, że to koalicjant, wicepremier i minister gospodarki; nie tylko dlatego, że jest stosunkowo świeżym ministrem na tym stanowisku i nie musi czuć się wtajemniczony we wszystkie szczegóły z ostatnich 2-3 lat. Ale też rozumiem, że jego reakcja, może nie precyzyjna, ale była pozbawiona jakiejkolwiek złej woli” – powiedział na wtorkowej konferencji prasowej Tusk. 

Wczoraj wieczorem koalicjanci rozmawiali m.in. na ten temat. Donald Tusk relacjonował na konferencji, że Piechociński powiedział mu, iż informacje, jakie otrzymał od prezesa EuRoPol Gazu Mirosława Dobruta, nie wzbudziły w nim „alarmu”, bo dotyczyły technicznych ustaleń między EuRoPol Gazem a Gazpromem.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl