fot. PAP/EPA

Turcja: uwolniono ostatnie ze 174 osób, które utknęły w kabinach kolejki linowej

Uwolniono ostatnie ze 174 osób, które po awarii utknęły w piątek w kabinach kolejki linowej Tunektepe na obrzeżach leżącego nad Morzem Śródziemnym tureckiego kurortu Antalya. W sobotę ogłoszono pomyślne zakończenie akcji ratowniczej, w której łącznie uczestniczyło ponad 600 osób.

Śmigłowce z noktowizorami kontynuowały ratowanie ludzi przez całą noc. W akcji uczestniczyło 10 helikopterów – podała agencja AP.

Do awarii doszło w piątek po południu, gdy kabina z ośmioma osobami uderzyła w przewrócony filar kolejki i pasażerowie wypadli na skaliste podłoże. Jedna osoba zginęła, a siedmioro, w tym dzieci, zostało rannych. W związku ze zdarzeniem automatycznie zatrzymał się ruch całej kolejki, a pasażerowie utknęli na długie godziny w innych kabinach.

Należąca do władz samorządowych kolejka linowa przewozi turystów z plaży do restauracji i platformy widokowej na szczycie Tunektepe o wysokości 618 metrów. Jazda trwa zaledwie dziewięć minut – podał portal BBC.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl