fot. pixabay.com

Hiszpania: około 10 tys. prawników domagało się na wiecu w Madrycie godnych emerytur

Około 10 tys. hiszpańskich prawników oraz pracowników wymiaru sprawiedliwości domagało się w sobotę w Madrycie podwyżek emerytur dla osób zatrudnionych w przeszłości w tym sektorze. Przybyli oni na demonstrację ze wszystkich wspólnot autonomicznych kraju.

Jak poinformowali organizatorzy manifestacji, protestujący zamierzają nasilić formy protestu w sytuacji, gdyby ich postulaty zostały zlekceważone przez rząd premiera Pedro Sancheza. Wskazywali na fakt, że wśród prawników nie brak osób pobierających zaledwie 300 euro emerytury.

Organizatorzy przypomnieli, że przeprowadzone na początku roku podobne demonstracje nie spotkały się dotychczas z odzewem ze strony centrolewicowego rządu.

W trakcie sobotniej manifestacji hiszpańscy prawnicy skandowali m.in. “Żądamy sprawiedliwości!”, “Traktujcie nas z godnością!”, “Bez sprawiedliwości nie ma praw”.

Uczestnicy marszu, który przeszedł przez centrum Madrytu, dwukrotnie zatrzymywali się w trakcie protestu: pod siedzibą Generalnej Dyrekcji Ubezpieczeń Społecznych (DGS) oraz pod budynkiem hiszpańskiego przedstawicielstwa Komisji Europejskiej.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl