fot. PAP/EPA

Turcja: po zamachu w Ankarze tureckie lotnictwo przeprowadziło naloty na pozycje kurdyjskich rebeliantów w północnym Iraku

Po samobójczym ataku na budynek rządowy w Ankarze, tureckie siły powietrzne przeprowadziły naloty na pozycje separatystycznej Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) i „innych terrorystycznych elementów” w północnym Iraku, „neutralizując znaczną liczbę terrorystów” – podało w niedzielę wieczorem ministerstwo obrony Turcji.

Ministerstwo poinformowało także, że w wyniku ataków tureckiego lotnictwa „zniszczonych zostało około 20 celów”.

W niedzielę rano zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze w Ankarze, w pobliżu siedziby ministerstwa spraw wewnętrznych, raniąc dwóch policjantów; drugi zamachowiec zginął w strzelaninie z siłami bezpieczeństwa – poinformował minister spraw wewnętrznych Turcji, Ali Yerlikaya.

Do zamachu, do którego w niedzielę wieczorem przyznała się Partia Pracujących Kurdystanu, doszło na kilka godzin przed rozpoczęciem pierwszej sesji parlamentu po letniej przerwie. Wiele państw, w tym USA, wyraziło solidarność z Turcją w związku z atakiem.

AFP przypomina, że turecka armia regularnie przeprowadza operacje lądowe i powietrzne przeciwko bojownikom PKK i ich pozycjom w północnym Iraku.

PKK, która ma bazy w północnym Iraku, została uznana za grupę terrorystyczną przez Turcję, Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię i Unię Europejską. Grupa rozpoczęła powstanie w południowo-wschodniej Turcji w 1984 roku, w którym zginęło ponad 40 tys. osób.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl