fot. flickr.com

Trzy miesiące aresztu za pobicie księdza w Szczecinie

Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla mężczyzny, który usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała księdza, obrazę uczuć religijnych i zniszczenie mienia parafii – poinformowała dziś p.o. rzeczniczki Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Do ataku doszło w połowie września w kościele na szczecińskich Pomorzanach.

Jak przekazała p.o. rzeczniczki Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Ewa Obarek, mężczyzna „obraził uczucia religijne przez znieważenie miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych oraz zniszczenie mienia parafii”.

Mężczyznę 15 września br. zarejestrowały kamery monitoringu kościoła pw. św. Józefa na szczecińskich Pomorzanach, nagrania ukazały się w lokalnych mediach. Widać na nich, jak mężczyzna z butelką piwa w ręce zrywa ze ściany krzyż wiszący w przedsionku kościoła, kopie kropielnicę i chce wejść do wnętrza kościoła przez szklane drzwi – te mimo uderzenia w nie krzesłem nie ustąpiły.

Prok. Obarek przekazała też, że mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia ciała „i znieważenia słowami powszechnie uznanymi za obelżywe” księdza, a także kierowanie do niego gróźb karalnych.

Ksiądz znalazł się w przedsionku kościoła zawiadomiony przez jedną z parafianek o agresywnym zachowaniu mężczyzny. Ten uderzył duchownego. 33-latek został natychmiast zatrzymany przez policję. Jak informowała oficer prasowa szczecińskiej KMP, był już notowany.

Ze względu na stan zdrowia mężczyzny przez kilkanaście dni nie można było wykonać czynności prokuratorskich.

PAP

drukuj