fot. PAP/Marcin Bielecki

Akademia Morska w Szczecinie z nowym partnerem

Wspólna realizacja przedsięwzięć badawczych, wymiana kadry, kształcenie doktorantów czy wspólne publikacje w czasopismach naukowych – to główne założenia umowy o współpracy, jaka została zawarta pomiędzy Akademią Morską w Szczecinie a Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

 

Akademia Morska w Szczecinie zainaugurowała w sobotę rok akademicki. Władze uczelni podpisały z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej umowę o współpracy.

– Przede wszystkim chciałbym podziękować i pogratulować panom, bo przecież ten pomysł, który się tak niedawno narodził, dzisiaj jest sfinalizowany. To jest w końcu odpowiedź na łączenie tej nauki – czystej nauki z instytutem, który powinien mieć charakter biznesowy, ale służyć również tej nauce – akcentował obecny podczas uroczystości minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, który podkreślił, że liczy na to, że już za kilka miesięcy będziemy mogli zobaczyć bardzo istotne efekty zadeklarowanej współpracy.

– Z jednej strony efekty, które pomogą Akademii w podwyższaniu swojego statusu, a z drugiej strony Instytutowi, który może wejść w zupełnie inne obszary zarządzania, zupełnie inne obszary również biznesowego oddziaływania, już nie mówiąc o elemencie naukowym, który w tym momencie może się bardzo mocno uzewnętrznić – dodał Marek Gróbarczyk.

O szczegółach współpracy mówił rektor Akademii Morskiej w Szczecinie dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka.

– Zamierzamy u nas w uczelni rozwinąć te części badawczo-naukowe, które są dzisiaj potrzebne Instytutowi, a mianowicie badania dotyczące obszarów morskich kraju, szczególnie na Bałtyku. Dysponujemy statkiem, aparaturą pomiarową. Ta aparatura będzie się wpisywała w obszar działalności Instytutu. Chcemy wspólnie składać projekty do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Obecnie już nad takim jednym kompleksowym projektem dotyczącym badań w Żegludze Śródlądowej pracujemy – zwrócił uwagę dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka.

O konieczności zmian w kierunku rozwoju produktów i usług, które Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej realizuje, mówił dyrektor Instytutu dr Przemysław Ligenza.

– Łącząc siły z obszarami, które są zarówno w resorcie, którymi pan minister zarządza i stawia określone wymagania, jak również jeszcze szerzej, chcemy przez to lepiej realizować swoje usługi – powiedział dr Przemysław Ligenza.

W Akademii Morskiej w Szczecinie kształci się obecnie około 3 tys. studentów.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl