By Michal P. - Stoczna, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3726245

Wszyscy pracownicy Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” w Świnoujściu mogą pracować w Szczecinie

Wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk zapewnił, że wszyscy pracownicy Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” w Świnoujściu otrzymali propozycje pracy w Szczecinie. Osoby, które nie zdecydują się na takie rozwiązanie otrzymają odprawy i dodatkowo ekwiwalent za urlop. Jednocześnie dalej mogą aplikować o zatrudnienie.

O sprzedaż zakładu w Świnoujściu i zwolnienie 200 pracowników pytali dziś w Sejmie parlamentarzyści.

Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” ma obecnie dwa zakłady produkcyjne. Zarząd planuje zbycie części majątku w Świnoujściu.

Majątek obu zakładów ma być zgromadzony w Szczecinie. Powstanie tam nowy dok, co pozwoli kontynuować podstawową działalność przedsiębiorstwa.

– Ten dok będzie realizowany na terenie Stoczni Szczecińskiej. Dostarczy on zleceń dla większości kooperantów, którzy dzisiaj cierpią z powodu braku pracy, przede wszystkim na rynku stoczniowym. Jest to jedyne racjonalne działanie w kontekście podejmowanych działań modernizacyjnych – powiedział wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Wiceminister Marek Gróbarczyk zwrócił uwagę, że najbliższy rok będzie dla przemysłu stoczniowego najtrudniejszy od końca II wojny światowej. Ma to związek z całkowitym zatrzymaniem zamówień. Dodał, że większość stoczni przekwalifikowuje się na remonty.

RIRM

drukuj