fot. Mateusz Marek/Nasz Dziennik

„Szczecin przyjazny rodzinie” – 500 zł bonu opiekuńczego

Radni Miasta Szczecina z inicjatywy, m.in. klubu Prawo i Sprawiedliwość przegłosowali jednogłośnie uchwałę wspomagającą rodzinę. Polegać ona będzie, na przyznaniu rodzicom bonu opiekuńczego w wysokości 500 zł.

Beneficjentami będą rodziny ze Szczecińską Kartą Rodzinną, które mają na utrzymaniu, co najmniej dwójkę dzieci, w tym jedno do lat 3; a których dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 2000 zł na osobę.

Rodzice będą mogli wybrać, czy przeznaczą dopłatę np. do zatrudnienia niani, pobytu dziecka w żłobku niepublicznym, klubie dziecięcym lub u opiekuna dziennego.

Radny PiS-u ze Szczecina Janusz Jagielski mówi, że uchwała wpisuje się w szerszy program pod nazwą „Szczecin przyjazny rodzinie”, który jest realizowany w mieście już od trzech lat.

W ramach tego programu, wprowadzane są różne udogodnienia dla rodziny. Celem tych działań, bo to już nasze kolejne działanie, jest wspomaganie rodziny w różnych kierunkach. Po pierwsze, by rodzina nabrała odwagi, aby w rodzinie nie było tylko jednego dziecka, ale więcej. Przez wsparcie finansowe zwiększyć dzietność w rodzinach. Po drugie, by odciążyć rodziców, by mogli wcześniej pójść do pracy i by mogli realizować się zawodowo. Kolejny element to promocja miasta. Miasto Szczecin w ramach programu promocji rodziny „Szczecin przyjazny rodzinie” w ten sposób pochyla się nad rodzinami i dba o nie – zwraca uwagę Janusz Jagielski.

Uchwała Rady Miasta wejdzie w życie 1 stycznia 2016 roku. W budżecie na ten cel ma być zarezerwowane 3 mln zł. Radni PiS-u zapowiadają, że przy kolejnym projekcie budżetu będą się starali rozszerzać tę pomoc.

RIRM

drukuj