fot. wsksim.edu.pl

Trwają VII Dni Kultury Języka w WSKSiM

W kampusie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej trwają Dni Kultury Języka. To już siódma tego typu inicjatywa podjęta przez toruńską uczelnię. Z roku na rok budzi coraz to większe zainteresowanie – szczególnie wśród młodych.

Dni Kultury Języka są organizowane przez studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przy współpracy z jej wykładowcami.

– W trakcie Dni Kultury Języka przedstawiana jest historia, kultura, sztuka, a nawet kulinaria krajów, których języki nauczane są na naszej uczelni. Tak więc jest to język angielski, niemiecki oraz hiszpański. Jest także język ojczysty Rzymian – język łaciński – mówi mgr Dorota Hoffmann, kierownik Studium Języków Obcych WSKSiM.

W programie każdy powinien znaleźć coś dla siebie. O 15.30 odbędzie się prezentacja książek z księgarni językowej. Następnie quiz z nagrodami „W świecie brytyjskiego kina”. O 16.30 studenci WSKSiM zapraszają na podróż na Antypody, a mianowicie na prezentację multimedialną i przedstawienie związane z tajemniczy światem Australii. W programie degustacja australijskich ciasteczek. Następnie muzyczne show – w języku niemieckim. O godz. 18.00 „Secret Red Carpet – Tajemniczy Czerwony Dywan” – quiz dot. biografii słynnych postaci, uwieńczony nagrodami i Erasmus Story – prezentacje studentów z Programu Erasmus. Dni Kultury Języka o godz. 21.00 uwieńczy Apel Jasnogórski z animacją modlitewną grupy lektoratu języka hiszpańskiego.

Oprócz atrakcji dla ducha, czekają także i te dla ciała. W stołówce akademickiej zaplanowano pokaz wyrobów kuchni angielskiej, niemieckiej i hiszpańskiej – połączony z degustacją.

Dni kultury języka to doskonała okazja dla studentów, aby zaprezentować swoje postępy w nauce języków obcych. A nie da się ukryć, że w zawodach powiązanych z mediami i nowoczesną techniką konieczna jest ich bardzo dobra znajomość.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oferuje swoim studentom naukę na najwyższym poziomie nie tylko przedmiotów kierunkowych, lecz również języków obcych, co potwierdza przyznana najwyższa wyróżniająca ocena przez Polską Komisję Akredytacyjną. Uczelnia już rozpoczęła nabór na kolejny rok akademicki 2015-2016.


TV Trwam News/RIRM

drukuj