fot. PAP/Mateusz Marek

Prace nad ustawą o bonie turystycznym

W Sejmie ruszyły prace nad ustawą o bonie turystycznym. To kolejny element wsparcia polskich rodzin. Projekt wyszedł z Pałacu Prezydenckiego. O szczegółach mówiła minister Anna Surówka-Pasek.

Minister w Kancelarii Prezydenta RP Anna Surówka-Pasek zaznaczyła, że „świadczenie w postaci bonu turystycznego w wysokości 500 zł będzie przysługiwało wszystkim rodzinom, które pobierają świadczenie 500 plus, a także tym rodzinom, które mają dzieci w pieczy zastępczej i z tego tytułu otrzymują stosowne świadczenia”.

– Rodziny, które opiekują się dziećmi niepełnosprawnymi, będą mogły uzyskać prawo do dodatkowego bonu. Oznacza to, że rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym na jedno dziecko będą mogły uzyskać łącznie kwotę 1000 zł, co – jak ma nadzieję pan prezydent – pozwoli na zorganizowanie wypoczynku nie tylko takiemu dziecku, ale i opiekunowi, który będzie mógł z tym dzieckiem spędzić czas – powiedziała Anna Surówka-Pasek.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl