Prof. G. Uścińska: Jedynym podmiotem realizującym Polski Bon Turystyczny jest ZUS, inne to próby oszustwa

Specjalną pocztę uruchomiła Polska Organizacja Turystyczna w związku z doniesieniami medialnymi o fałszywych ofertach dotyczących świadczenia. Próby oszustwa można zgłaszać na adres [email protected].

Zgłoszenia, które będą dotyczyć sprzedaży bonów, POT kierować będzie do organów ścigania. Zarówno sprzedawanie, jak i używanie kupionego bonu jest niezgodne z prawem. Kupujący mogą stać się ofiarami oszustwa.

Także Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami. Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska podkreśla, że aktywacja świadczenia odbywa się jedynie przez  Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

– Tę aktywację możemy dokonać tylko przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Zgodnie z prawem jedynym podmiotem, który odpowiada za realizację tych uprawnień jest  Zakład Ubezpieczeń Społecznych, inne to próby oszustwa. Dzieje się to za pośrednictwem profilu w PUE ZUS. Ponadto, nie upoważniliśmy żadnej instytucji do przejmowania i udzielania pomocy. Tylko ZUS jest instytucją właściwą w tej sprawie – podkreśliła prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.   

Pamiętajmy, że bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Skorzystać z niego mogą tylko osoby uprawnione.

Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością wsparcie wynosi 1000 zł.

Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do końca marca 2022 r.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl