Trwają konsultacje społeczne ws. programu „Rodzina 500 plus”

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi konsultacje społeczne ws. programu „Rodzina 500 plus”. Zgodnie z zapowiedzią przedstawiciele resortu odwiedzają w tym celu poszczególne urzędy wojewódzkie w Polsce.

Dziś minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska będzie rozmawiać o założeniach priorytetowej propozycji rządu PiS-u z mieszkańcami woj. lubuskiego. Spotkanie w Gorzowie Wielkopolskim o rozpocznie się godz. 11.

Wiceministrowie rodziny, pracy i polityki społecznej odwiedzą dziś natomiast Opole, Kraków, Wrocław i Bydgoszcz. [WIĘCEJ]

Pierwsze spotkania w ramach konsultacji odbyły się w piątek w Łodzi i Poznaniu. Rozpoczął je wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk.

Traktujemy te konsultacje społeczne, które będą trwały do 22 stycznia, bardzo poważnie i to nie dlatego, że takie są wymogi ustawowe, ale chcemy wsłuchiwać się w to, co mówią do nas ci, którzy się tym zajmują oraz obywatele. Program ma kilka fundamentalnych kotwic, jest to: 500 zł netto (nieopodatkowane, wypłacane miesięcznie), kwota na pierwsze dziecko z progiem dochodowym wynosi 800 zł netto na osobę w rodzinie, a jeśli dziecko jest niepełnosprawne – 1200 zł. Trzecia kwestia – od drugiego dziecka w górę świadczenie będzie wypłacane bez kryterium dochodowego – podkreślił Bartosz Marczuk.

Nabór wniosków ma ruszyć 1 kwietnia. Przy okazji programu „Rodzina 500 plus” resort rodziny pracy i polityki społecznej nie planuje zmian w ulgach podatkowych rodzinnych, zarówno jeśli chodzi o ich wysokość, jak i o sposób ich odliczania.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl