Trwa XXV Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw w Toruniu

W Toruniu trwa XXV Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, które miały wesela bezalkoholowe, czyli „Wesele Wesel”.

Uczestnicy wydarzenia biorą udział w konferencjach, wykładach i wspólnie spędzają czas. Codziennie sprawowana jest dla nich Eucharystia. Przygotowano też szereg atrakcji w postaci zabaw i gier edukacyjnych. Wczoraj rodziny wzięły udział w koncercie patriotycznym w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej.

Jednym z głównych punktów „Wesela Wesel” jest Bal Bezalkoholowy. Odbędzie się on już jutro w toruńskim Dworze Artusa. Ks. prałat Władysław Zązel, inicjator „Wesela Wesel”, wskazał, że piękno małżeństwa tkwi też w trzeźwości.

– Wesele to najważniejsze wydarzenie dwojga młodych ludzi. Chciałoby się, żeby ta chwila trwała. Trwać będzie, gdy człowiek jest świadomy, przytomny, myślący i nie godzi się na to, żeby mu się film urwał. Bo Pan Bóg dał człowiekowi rozum raz na zawsze, nieodwołalnie. Tylko przy okazji operacji może przyjąć narkozę, po której film się urywa, ale po to, żeby potem wracać do życia i być radosnym. Niestety, alkohol potrafi uzależnić – podkreślił ks. prałat Władysław Zązel.

Uczestnicy XXV Ogólnopolskiego Spotkania Małżeństw co roku spotykają się w innym miejscu. Wiele osób przyjeżdża na to wydarzenie regularnie. Dotychczas „Wesele Wesel” odbyło się między innymi w Krakowie, Radomiu i Łomży. Tegoroczna edycja wydarzenia zakończy się w niedzielę 4 sierpnia.

RIRM

drukuj