Bezpieczeństwo energetyczne Polski tematem konferencji na WSKSiM w Toruniu

W Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się dziś konferencja pt. „Bezpieczeństwo Energetyczne Polski”. W naukowym spotkaniu wezmą udział m.in. minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Głos zabierze także poseł Maciej Małecki, szef sejmowej Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa.

W temat dzisiejszego spotkania zgromadzonych wprowadzi Andrzej Jaworski, przewodniczący Rady Instytutu „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II. Jak podkreślił, temat bezpieczeństwa energetycznego dotyczy wszystkich Polaków.

– Przyjazd do Torunia dwóch bardzo ważnych ministrów – pana Piotra Naimskiego i pana Krzysztofa Tchórzewskiego, którzy są odpowiedzialni za sprawy energetyczne, bezpieczeństwo energetyczne – oraz dyskusje z zaproszonymi specjalistami w tej dziedzinie da nam poczucie wiedzy nt. tego, z czym w tej chwili musimy się mierzyć, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo energetyczne na świecie i jak przekłada się to na nasze bezpieczeństwo w kraju – mówił Andrzej Jaworski.

Wydarzenie organizują WSKSiM oraz Instytut „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II. Patronat medialny nad konferencją objęły Radio Maryja, TV Trwam oraz „Nasz Dziennik”.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl