Bezpieczeństwo energetyczne Polski tematem konferencji na WSKSiM w Toruniu

W Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się dziś konferencja pt. „Bezpieczeństwo Energetyczne Polski”. W naukowym spotkaniu wezmą udział m.in. minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Głos zabierze także poseł Maciej Małecki, szef sejmowej Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa.

W temat dzisiejszego spotkania zgromadzonych wprowadzi Andrzej Jaworski, przewodniczący Rady Instytutu „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II. Jak podkreślił, temat bezpieczeństwa energetycznego dotyczy wszystkich Polaków.

– Przyjazd do Torunia dwóch bardzo ważnych ministrów – pana Piotra Naimskiego i pana Krzysztofa Tchórzewskiego, którzy są odpowiedzialni za sprawy energetyczne, bezpieczeństwo energetyczne – oraz dyskusje z zaproszonymi specjalistami w tej dziedzinie da nam poczucie wiedzy nt. tego, z czym w tej chwili musimy się mierzyć, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo energetyczne na świecie i jak przekłada się to na nasze bezpieczeństwo w kraju – mówił Andrzej Jaworski.

Wydarzenie organizują WSKSiM oraz Instytut „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II. Patronat medialny nad konferencją objęły Radio Maryja, TV Trwam oraz „Nasz Dziennik”.

RIRM

drukuj