Trwa ogólnopolska akcja protestacyjna pracowników sądów

Pod hasłem „Dość pracy za grosze!” trwa ogólnopolska akcja protestacyjna pracowników sądów. W Warszawie przejdą oni z transparentami od Ministerstwa Sprawiedliwości do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Pracownicy sądów chcą w ten sposób przerwać bezczynność rządu, który nie reaguje na ich stale pogarszająca się sytuację finansową.

Głównym postulatem jest podwyżka płac oraz poprawa warunków pracy.

Iwona Nałęcz-Idzikowska ze Związku Zawodowego Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości mówi, że ich dramatyczna sytuacja trwa już od 8 lat.

– Brak wzrostu wynagrodzeń i brak waloryzacji tych wynagrodzeń – nasze wynagrodzenia stoją na poziomie sprzed ośmiu lat, gdzie koszyk utrzymania wzrósł ośmiokrotnie od tamtej pory. Pracownicy sądów są już rozgoryczeni, a w tej chwili nawet zastraszani sytuacją, która panuje w resorcie. Dziś była przewidywana grupa ok. 2 – 3 tys. pracowników sądów. Niestety z przykrością musimy stwierdzić, że nie wszyscy dostali zgodę na wyjazd i pracownicy przez swoich pracodawców w wielu sądach na terenie całego kraju są w jakiś sposób zastraszani i zakazywane jest im wzięcie urlopu – zwraca uwagę Iwona Nałęcz-Idzikowska.

To kolejny już ogólnopolski protest pracowników sądów.

Do ich żądań przychyla się większość sędziów oraz adwokatów. Przypominają oni, że to na barkach urzędników spoczywa ciężar codziennego funkcjonowania całego mechanizmu wymiaru sprawiedliwości.

Organizatorem protestu jest Krajowa Rada Związku Zawodowego Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości RP.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl