fot. pixabay

Trwa kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”

Kierowcy mogą dziś w wybranych stacjach kontrolnych bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienia świateł. To element akcji policji, która ma poprawić bezpieczeństwo na drogach.

Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” trwa od 20 października. W jej ramach w wybranych Stacjach Kontroli Pojazdów na terenie całego kraju kierowcy mogą dziś bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoim samochodzie. Akcja ma zwrócić uwagę kierującym na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.  Ma to szczególne znaczenie w sezonie jesienno-zimowy – wskazała rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, aspirant sztabowy Agnieszka Zaworska.

Jest to akcja skierowana do właścicieli samochodów oraz kierowców. Polega ona na zachęceniu ludzi do sprawdzenia ustawienia świateł, bo mają one szczególne znaczenie zwłaszcza jesienią, zimą, kiedy dzień jest znacznie krótszy. Chodzi o to, żeby światła były ustawione w sposób, który nie będzie przeszkadzał w podróżowaniu innym kierowcom czy pieszym uczestnikom ruchu drogowego – oznajmiła rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, aspirant sztabowy Agnieszka Zaworska.

W akcji bierze udział ponad 1300 stacji diagnostycznych w całej Polsce. Ich wykaz można znaleźć na stronach policji. Kampania potrwa do 15 grudnia.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl