fot. policja.pl

Kostaryka skonfiskowała ponad 4 tony kolumbijskiej kokainy

Kostarykańska policja w niedzielę skonfiskowała 4,3 tony kokainy pochodzącej z Kolumbii. Jest to drugi co do wielkości jednorazowy ładunek kokainy skonfiskowany w Ameryce Środkowej i największy w tym roku – poinformowały w niedzielę władze państwowe.

Przesyłka kokainy została umieszczona w kontenerze załadowanym ceramicznymi płytkami podłogowymi na pokładzie statku handlowego, który przybył do kostarykańskiego portu Moin z karaibskiego portu Turbo w Kolumbii – poinformowało ministerstwo bezpieczeństwa Kostaryki, która stała się krajem tranzytowym dla kolumbijskich narkotyków w drodze do Europy.

„Jesteśmy już bardzo blisko skonfiskowania w 2021 roku 40 ton kokainy i marihuany. Mamy nadzieję, że przekroczymy liczby z ubiegłego roku” – powiedział w oświadczeniu Michael Soto, minister bezpieczeństwa.

Według ministerstwa bezpieczeństwa władze Kostaryki skonfiskowały w 2020 roku prawie 57 ton kokainy – o 56 proc. więcej niż rok wcześniej – i 14,5 tony marihuany.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl