fot. flickr.com

Trwa akcja „Paczka dla Aleppo”

Trwa akcja „Paczka dla Aleppo” mająca na celu wsparcie ofiar wojny w Syrii. Inicjatywę zorganizowało Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W jej ramach trwa zbiórka funduszy na zakup najpotrzebniejszych produktów.

W zbiórkę można zaangażować się wchodząc na stronę internetową stowarzyszenia. Tam widoczne są trzy zakładki: „Jedzenie”, „Medycyna” i „Tornister”, pod którymi należy dokonać zakupów. W ten sposób można skompletować wirtualną paczkę. Zbiórka potrwa do Środy Popielcowej.

O szczegółach mówi Krystian Ciempka z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Fundusze można przekazywać wchodząc na stronę internetową Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Możemy tam wybrać konkretny cel i przekazać te fundusze. W Syrii według statystyk najwięcej osób umiera nie od bomb, ale od tego, że brakuje leków dla najbardziej potrzebujących. Sytuacja nadal jest wiec zła. Ci ludzie wracają do swoich miejscowości, chcą tam żyć, ale nie mają się z czego utrzymać, z czego zapewnić podstawowych potrzeb, jak leki, żywność czy edukacja dla najmłodszych – zaznacza Krystian Ciempka.

Konflikt zbrojny w Syrii trwa od 2011 roku. Od rozpoczęcia działań zbrojnych zginęły tam setki tysięcy osób. Akcja „Paczka dla Aleppo” ma pomóc tym, którzy są bezbronni, często bezradni i potrzebują wsparcia.

Akcja rozpoczęła się 15 stycznia i potrwa do 6 marca.

RIRM

drukuj