W toruńskim sanktuarium będzie można odnowić przyrzeczenia małżeńskie

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II w Toruniu małżonkowie będą mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie.

Okazją do tego jest przypadające jutro Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Marii i Józefa. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich nastąpi w czasie Eucharystii o 12.00 oraz 18.00 –  mówi dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Tego dnia na wspólną modlitwę zapraszamy szczególnie małżonków i całe rodziny. W czasie Mszy świętych o godz. 12.00 i 18.00 nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszach świętych przejdziemy procesjonalnie do Świętej Rodziny na dziedzińcu kościoła, gdzie zawierzymy nasze rodziny Świętej Rodzinie – informuje o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Święto Świętej Rodziny obchodzone jest od XVIII wieku. W XIX wieku na stałe do liturgii wprowadził je papież Leon XIII. Zwykle święto przypada w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu. W tym roku zostało jednak przeniesione z względu na to, że 1. stycznia obchodzona jest uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.

Co roku, z okazji Święta Świętej Rodziny, księża biskupi przygotowują list pasterski, w którym podejmują refleksję na temat zadań i kondycji rodziny, a także wyzwań, które przed nią stoją.

RIRM

drukuj