Toruń: trwa budowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego

Za dwa lata w Toruniu powstanie Wojewódzki Szpital Zespolony. Obiekt ten będzie miał powierzchnie 30 tys. m kw. Budowę wizytował dziś unijny komisarz ds. zdrowia Vytenis Andriukaitis.

Komisarz Unii Europejskiej ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Vytenis Andriukaitis sprawdzał stan realizacji przebudowy i rozbudowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Rydygiera – inwestycji kluczowej dla ochrony zdrowia w regionie.

Jestem pod wrażeniem. Rzeczywiście widzimy, w jak efektywny sposób realizowane jest to przedsięwzięcie. Widzimy postęp, który jest widoczny gołym okiem. Wszystko zaczęło się pod koniec 2015 r., a teraz już widzimy konkretne rezultaty w terenie – wskazał Vytenis Andriukaitis.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki kredytowi w kwocie ok. 240 mln zł, przyznanemu przez Europejski Bank Inwestycyjny. Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki podkreślił, że największym przedsięwzięciem nie jest sama w sobie budowa szpitala, lecz inwestycja w zdrowie mieszkańców regionu.

Wciąż powtarzam, że efektem końcowym inwestycji musi być dobrze zaopatrzony pacjent. Musimy nad tym systemem pracować, bo on wciąż nie jest efektywny, wbrew temu, co widzimy w brakach legislacyjnych w naszym kraju, bo wciąż jest dużo do zrobienia w tym obszarze – powiedział Piotr Całbecki.

Efektów końcowych nie mogą się doczekać również lekarze – zaznaczył Janusz Mielcarek.

Budynek, który powstanie, to rzeczywiście szpital XXI wieku. Zapewni on zupełnie inne warunki pracy zarówno dla pacjentów, jak i dla personelu – powiedział lekarz.

Wartość całej inwestycji (budowy i wyposażenia szpitala na Bielanach) opiewać będzie kwotę 560 mln. zł. Przewidywany czas zrealizowania projektu to 2019 rok.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl