fot. pizabay.com

MSZ: kolejni mali pacjenci uzyskali zgodę na przylot i pobyt w USA

Kolejni mali pacjenci uzyskali zgodę na przylot i pobyt w USA; w czwartek pierwsze z dzieci wyleciało na specjalistyczne leczenie do Nowego Jorku lotem organizowanym przez Kancelarię Premiera – podało MSZ.

„Dzięki współpracy ambasady USA w Polsce, ambasady Polski w USA i Departamentu Stanu kolejni mali pacjenci uzyskali zgodę na przylot i pobyt w USA. Dziś pierwsze z dzieci wyleciało na specjalistyczne leczenie do Nowego Jorku lotem organizowanym przez Kancelarię Premiera” – poinformowało w czwartek MSZ.

https://twitter.com/MSZ_RP/status/1253255015545876481

To już kolejny raz, gdy MSZ informuje o tym, że dzięki zgodzie USA na kontynuowanie leczenia, kolejne dzieci z Polski mogą polecieć do Stanów Zjednoczonych specjalnymi czarterami.

Od 13 marca zawieszone są przeloty z Europy do Stanów Zjednoczonych cudzoziemców, którzy w ciągu 14 dni przed planowym wjazdem do USA przebywali w strefie Schengen (również w Polsce). Taki stan obowiązuje do odwołania przez prezydenta USA.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl