fot. twitter.com/BBN_PL/media

Szef BBN: Sprawę restytucji mienia uregulowano w umowie między USA a Polską z 1960 roku

W sprawie restytucji mienia nasze stanowisko jest jasne. W umowie między Stanami Zjednoczonymi a Polską z 1960 r. zostało to uregulowane – powiedział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch, odnosząc się do wtorkowej wypowiedzi sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo.

Paweł Soloch w opublikowanym w czwartek wywiadzie dla wpolityce.pl zapytany został m.in. o słowa sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo, który powiedział we wtorek w czasie wizyty w Polsce: „Doceniamy znaczenie rozwiązywania niezałatwionych spraw związanych z przeszłością i namawiam moich polskich kolegów do pójścia naprzód w sprawie kompleksowej restytucji prywatnej własności”.

„W sprawie restytucji mienia nasze stanowisko jest jasne. W umowie między Stanami Zjednoczonymi a Polską z 1960 r. zostało to uregulowane” – podkreślił szef BBN

Jego zdaniem należy skupić się na pozytywnym i korzystnym dla Polski wydźwięku ostatnich wydarzeń.

„Jesteśmy po bardzo dobrym spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy i wiceprezydenta Mike’a Pence’a. W tym kontekście wiceprezydent USA kilkukrotnie odnosił się do bardzo dobrych osobistych relacji, które zostały wypracowane przez prezydentów Andrzeja Dudę i Donalda Trumpa” – wskazał szef BBN.

Jak zaznaczył, „to w dyplomacji poważny kapitał”.

„Podnieśliśmy temat Nord Stream 2 oraz wzmacniania relacji w sektorze energetycznym. Mamy także deklarację woli Stanów Zjednoczonych do zwiększenia obecności wojskowej. Trwają rozmowy w tej sprawie i prezydent jest na bieżąco informowany i ich stanie” – podkreślił Paweł Soloch.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl