fot. flickr.com

Toruń: Sąd aresztował na dwa miesiące sprawcę śmiertelnego potrącenia dwóch kobiet

Sąd Rejonowy w Toruniu w poniedziałek aresztował na dwa miesiące 26-letniego Filipa K., który w sobotę wieczorem na przejściu dla pieszych śmiertelnie potrącił dwie kobiety. Podejrzanemu grozi do ośmiu lat więzienia.

Prokurator prowadzący sprawę wystąpił do sądu z wnioskiem o aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące, ale sąd postanowił o dwumiesięcznym areszcie – poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Toruniu prokurator Andrzej Kukawski.

Sprawą zajmowała się prokuratura Rejonowa Toruń Centrum-Zachód.

„Filipowi K. przedstawiono zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, którego skutkiem był tragiczny wypadek. Podejrzany przyznał się do zarzutu, wyjaśnił, że zbyt późno zauważył przechodzące kobiety na pasach, próbował jeszcze skręcić w lewo, ale nie zdążył ominąć pieszych. Odmówił odpowiedzi na pytania prokuratora” – powiedział prokurator Andrzej Kukawski.

Rzecznik zaznaczył, że ekspertyza z badania krwi wykluczyła, aby podejrzany w chwili wypadku znajdował się pod wpływem środków odurzających.

Art. 177 par. 2 kodeksu karnego przewiduje, że za naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, którego następstwem jest śmierć ofiary, grozi kara pozbawienia wolności od pół roku do ośmiu lat.

Wypadek zdarzył się w sobotę wieczorem na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Grudziądzkiej w Toruniu. Kierowane przez Filipa K. BMW uderzyło w przechodzące przez przejście kobiety – w 52-letnią matkę i w jej 18-letnią córkę. Poszkodowane trafiły do szpitala, ale po godzinie zmarły.

PAP/RIRM

drukuj