Toruń. Ponad 350 tys. ludzi uczestniczyło w Bella Skyway Festival

Ponad 350 tys. ludzi uczestniczyło w dziewiątej edycji Bella Skyway Festival w Toruniu – wynika z szacunków organizatorów. Wynik ten jest lepszy od rekordu frekwencyjnego z ubiegłego roku.

Festiwal światła i dźwięku z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów z całego kraju i zagranicy.

„To wydarzenie się rozrasta. Zapraszamy artystów z całego świata, którzy przygotowują swoje instalacje, ale i goście odwiedzający Toruń są często z zagranicy. Z pełną świadomością mogę powiedzieć, że poziom tegorocznej edycji był bardzo wysoki, a instalacje piękne i widowiskowe” – powiedział PAP rzecznik prasowy festiwalu Przemysław Draheim.

Organizatorzy nie znają jeszcze ostatecznych szacunków ze strony służb, które pokażą, ile osób odwiedziło festiwal, ale ich zdaniem liczba ta przekroczy 350 tysięcy.

Wśród instalacji, które cieszyły się w tym roku największą popularnością rzecznik prasowy festiwalu wymienił „Marianolight”, która zlokalizowana została na głównym trakcie kompleksu staromiejskiego – ulicy Szerokiej.

„Zrobiło to ogromne wrażenie na wielu osobach, które wielokrotnie zatrzymywały się i słuchały granych tam utworów. Na pewno udała się projekcja, którą trzeba było oglądać w okularach 3D na Urzędzie Marszałkowski. Najśmielsze oczekiwania przerosła instalacja w kościele Ducha Św. „Organum”. W niedzielę na 2,5 godziny przed projekcją ustawiała się tam kolejka chętnych” – podkreślił rzecznik prasowy.

Wielu ludzi wybierało się również na przystań AZS z dziećmi, żeby podziwiać grę świateł i pokaz dla dzieci, który tworzyły m.in. świetlne drony i tańczące fontanny.

„Nie ma w tym roku pokazu, który nie jest ładny. Przyjechałem tutaj specjalnie z Krakowa po raz drugi. Wcześniej byłem cztery lata temu i na pewno namówię znajomych za rok, żebyśmy wybrali się większą grupą. Na długo w pamięci pozostaną mi figury oplecione świecącym drutem w ruinach zamku. To było coś cudownego” – powiedział w niedzielę PAP Rafał Kurzewa.

Jego towarzyszka doceniła mniejsze elementy festiwalu m.in. pokaz „Spectral” w parku przy Placu Rapackiego, gdzie goście festiwalu mogli obserwować pulsujące światło UV, a także „Płomienie życia” w Dolinie Marzeń.

Za rok odbędzie się w Toruniu dziesiąta – jubileuszowa edycja Bella Skyway Festival.

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl