Chór z ŚDM w Krakowie przyjechał do Torunia

Z całej Polski do Torunia przybyły osoby z chóru, który występował podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Młodzi dziś i jutro w toruńskim Centrum Dialogu, będą uczestniczyć w próbach do koncertu, który odbędzie się 9 kwietnia w Centrum Kulturalno-Kongresowym na Jordankach.

Będzie to koncert pasyjny oparty na drodze krzyżowej i rozważaniach Ojca Św. Jana Pawła II. Chór, który uświetnił wydarzenia z udziałem Ojca Św. Franciszka liczył blisko 300 osób z Polski, ale też z zagranicy. Do Torunia przybyła część tych osób.

Maciej Kornacki z Wrocławia, który śpiewał w Chórze zaprasza wszystkich na koncert do Torunia.

– Jest to nasza kontynuacja, odpowiadamy na wezwanie Ojca Świętego Franciszka, żeby nie siedzieć na kanapie tylko iść dalej tworzyć, i działać. Tym naszym właśnie wydarzeniem 9 kwietnia chcemy pokazać, że jest to kontynuacja Chcemy również wszystkich słuchaczy Radia Maryja zaprosić na to piękne wydarzenie – mówił chórzysta.

ŚDM odbyły się w Krakowie w dniach od 26 do 31 lipca. Młodzież z całego świata spotkała się z Ojcem Św. Franciszkiem. Były to drugie ŚDM w Polsce po organizowanych w 1991 roku w Częstochowie.

RIRM

drukuj