Toruń gospodarzem halowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce

Po ponad 40 latach w Polsce ponownie odbędą się halowe mistrzostwa Europy. Gospodarzem czempionatu w 2021 roku będzie Toruń.

Ostatni raz halowe mistrzostwa Europy odbyły się w katowickim Spodku w 1975 roku. Za trzy lata czempionat zagości w Toruniu.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo praktycznie 3 raz stratowaliśmy w walce o te Mistrzostwa Europy i w końcu nam się udało. Nie ukrywam, że jedną z ważniejszych rzeczy jest nasza piękna hala w Toruniu, że tam organizujemy jeden z najlepszych mityngów na świecie Copernicus Cup. Nasza prezentacja przekonała radę do tego, że Toruń jest najlepszą kandydaturą, żeby zorganizować ME w 2021 roku – mówił wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński.

Toruń jest miastem najlepszym i znanym w świecie lekkiej atletyki właśnie za sprawą mityngu Copernicus Cup, który przyciąga każdego roku gwiazdy królowej sportu. To właśnie ponad stu z nich zarówno z Polski, jak z zagranicy wsparła kandydaturę Torunia w ramach akcji Time for Toruń. Gród Kopernika w zmaganiach o organizację mistrzostw wyprzedził holenderski Apeldoorn.

– Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że Toruń jest organizatorem halowych Mistrzostw Europy w lekkoatletyce w 2021 roku. To w Toruniu powstała inicjatywa. Mieszkańcy bardzo mocno poparli pomysł organizowania ME. Stąd te rozliczne spotkania i pokazywanie znaku litery T z dwoma połączonymi dłońmi – czas na Toruń – Time for Toruń. To jest ten symbol, który pokazaliśmy radzie podejmującej decyzje. Cieszy nas również wynik głosowania, który pokazał, że byliśmy rzeczywiście dobrze przygotowani do prezentacji – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Organizacja halowych mistrzostw Europy w Polsce cieszy tym bardziej, że nasz kraj staje się lekkoatletyczną potęgą na starym kontynencie. Mamy wielu wybitnych zawodników. Na ostatnich mistrzostwach w Belgradzie nasza reprezentacja triumfowała w klasyfikacji medalowej oraz punktowej. Czempionat w Toruniu odbędzie się na początku marca 2021 roku. Z kolei najbliższe halowe mistrzostwa Europy odbędą się w 2019 roku w Glasgow.

TV Trwam News/RIRM

drukuj