Spotkanie proboszczów i przełożonych wspólnot redemptorystów

W Toruniu trwa doroczne spotkanie proboszczów i przełożonych wspólnot zakonnych Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. W spotkaniu uczestniczy przełożony prowincji o. Janusz Sok CSsR.

Ojcowie Redemptoryści przez trzy dni dyskutują m.in. o duszpasterstwie parafialnym i młodzieżowym oraz o realizacji nowego planu parafialnego. Bardzo ważnym elementem spotkania jest wspólna modlitwa.

Wczoraj Mszy Świętej w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu przewodniczył ordynariusz diecezji toruńskiej ks. bp Andrzej Suski, który nawiązując do wspomnienia świętych Cyryla i Metodego zachęcił redemptorystów do ewangelizacji na miarę naszych czasów i potrzeb.

Dziś przełożeni i proboszczowie spotkali się na modlitwie w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, które jest wotum wdzięczności za pontyfikat Papieża Polaka.

Zgromadzenie Najświętszego odkupiciela posługuje w dwudziestu czterech miejscach w Polsce. Prowincja Warszawska Redemptorystów jest najliczniejszą jednostką zgromadzenia. Na drugim miejscu znajduje się Wietnam, gdzie od paru lat notuje się najwyższą liczbę powołań.

TV Trwam News/RIRM

drukuj