fot. PAP

Tomasz Poręba: Presja ma sens

W ubiegłym tygodniu europosłowie PiS Tomasz Poręba i Janusz Wojciechowski zaapelowali do polskiego rządu o podjęcie realnych działań w związku z dyskryminacją polskiej żywności na zagranicznych rynkach.  W środę Radosław Sikorski poinformował o powołaniu międzyresortowego zespołu roboczego ds. promocji polskiej żywności.

– Cieszę się, że nasza konferencja zmobilizowała rząd do podjęcia działań – mówi Tomasz Poręba.

Janusz Wojciechowski i Tomasz Poręba skierowali w zeszłym tygodniu listy do premiera Donalda Tuska, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Stanisława Kalemby i ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, w których wzywali do działania na rzecz poprawy pogarszającego się wizerunku polskiej żywności za granicą. Zwracali też uwagę na dramatyczne przypadki podpaleń polskich sklepów na Słowacji.

– Brak realnych działań to przyzwolenie na to, co dzieje się obecnie. Obrona polskiej marki powinna być dla polskiego rządu sprawą najwyższej wagi – zaznacza Tomasz Poręba.

Europoseł PiS podkreślił, że decyzja o powołaniu międzyresortowego zespołu ds. promocji polskiej żywności pokazuje, że warto działać. „Nasza konferencja zmobilizowała rząd do działania. Presja ma sens – przekonuje Tomasz Poręba.

EKR/RIRM

drukuj