TK zbada zgodność z konstytucją Prawa łowieckiego? Tego chce Kukiz’15

Klub Kukiz’15 chce, by Trybunał Konstytucyjny zbadał zgodność z ustawą zasadniczą Prawa łowieckiego. Politycy tego ugrupowania będą zbierać podpisy pod wnioskiem w tej sprawie. Liczą na poparcie inicjatywy przez inne kluby, bo Kukiz’15 ma 29 członków, a do złożenia takiego wniosku wymagane są podpisy 50 posłów.

Według nieoficjalnych informacji „Naszego Dziennika”, za zaskarżeniem Prawa łowieckiego może się opowiedzieć m.in. części posłów PSL i niezrzeszonych.

Wniosek jest przygotowywany. Chcemy, by trafił do Sejmu na najbliższym posiedzeniu – poinformował przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa poseł Jarosław Sachajko. Wymienił też przepisy ustawy, które budzą wątpliwości.

Wniosek w tej chwili jest formułowany. Będziemy na pewno chcieli podnieść dwa artykuły niezgodności z konstytucją; to, że rodzice nie mogą wychowywać dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami i sumieniem. Chodzi o to, że rodzice nie mogą zabrać dzieci do 18. roku życia na polowanie. Drugi artykuł, który jest – naszym zdaniem – niezgodny z konstytucją – zbyt duży nadzór ministra nad Polskim Związkiem Łowieckim. Będziemy chcieli, aby na najbliższym posiedzeniu ten wniosek już był, aby jak najszybciej został złożony do Trybunału Konstytucyjnego – powiedział Jarosław Sachajko.

Inicjatywę posłów popiera także prof. Jan Szyszko, były minister środowiska, według którego w obecnym kształcie Prawo łowieckie jest niezgodne z konstytucją i tego rodzaju wniosek jest uzasadniony.

Do Sejmu taki dokument ma trafić na najbliższym posiedzeniu, które jest zaplanowane na 11-12 kwietnia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl