Kukiz’15 chce likwidacji straży miejskich i gminnych

Kukiz’15 chce likwidacji straży miejskich i gminnych w Polsce. Politycy złożą w Sejmie projekt ustawy w tej sprawie. Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka na konferencji prasowej wskazał, że jest to jeden z postulatów, z którym jego ugrupowanie idzie do najbliższych wyborów samorządowych.

Projekt ustawy autorstwa Kukiz’15 poprawiłby sytuację finansową policji, bo samorządy mogłyby przeznaczać dodatkowe środki na policyjne patrole.

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka zaznaczył też, że straż miejska to instytucja, która się nie sprawdziła, jedynie generuje koszty.

– Jest ona bardzo często wykorzystywana przez lokalnych włodarzy w celach politycznych, jednocześnie jest bardzo chłonna. W momencie, kiedy odebrano jej kontrole nad fotoradarami to obciążenia finansowe dla samorządów wzrosły. Chcemy zlikwidować straże miejskie i jednocześnie wzmocnić finansowo policję – powiedział Stanisław Tyszka.

Polityk liczy, że uda się rozpocząć w Sejmie debatę na temat likwidacji straży miejskiej jeszcze w okresie kampanii samorządowej. Jak mówił wicemarszałek, Kukiz’15 będzie zbierał w Warszawie podpisy za likwidacją lokalnej straży miejskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl