fot. twitter,com

[TYLKO U NAS] Dr K. Kawęcki: Między Kukiz’15 a PSL mogą pojawić się różne nieporozumienia i przepychanki

Między Kukiz’15 a PSL mogą pojawić się różne nieporozumienia i przepychanki. To niezadowolenie nie dotyczy tylko ruchu Kukiz’15. Oznaki niezadowolenia są również w PSL. Eugeniusz Kłopotek zapowiedział wycofanie się z polityki, bo „jedynkę” na Kujawach otrzymał w jego okręgu działacz ruchu Kukiz’15 – powiedział w „Aktualnościach dnia” prezes Prawicy RP dr Krzysztof Kawęcki.

Paweł Kukiz i PSL zawarli porozumienie przed październikowymi wyborami do Sejmu. Wielu z członków Kukiz’15 po tej decyzji wycofało swoje kandydatury.

– Wielu znaczących polityków odeszło z tej formacji. Duże znaczenie ma to, że wiele struktur terenowych opuściło ten ruch. Jeszcze większe znaczenie ma to, że – w moim przekonaniu – znaczna część elektoratu odwróci się od Kukiz’15 – zaznaczył dr Krzysztof Kawęcki.

Do tej pory, podczas konwencji w Płocku, liderzy obu ruchów ogłosili „jedynki” na swoich listach.

– A zatem nie ma jeszcze list uzgodnionych do końca. Mogą pojawić się różne nieporozumienia i przepychanki – podkreślił.

Elektorat może odwrócić się nie tylko od Kukiz’15. Ciągłe zmiany frontu mogą nie wyjść na dobre także PSL-owi.

– To niezadowolenie nie dotyczy tylko ruchu Kukiz’15. Oznaki niezadowolenia są również w PSL. Eugeniusz Kłopotek zapowiedział wycofanie się z polityki, bo jedynkę na Kujawach otrzymał w jego okręgu działacz ruchu Kukiz’15. Podobnie ma się sprawa w okręgu podwarszawskim. To zamieszanie będzie dotyczyć więc także PSL-u – powiedział prezes Prawicy RP.

– W tym przypadku elektoraty się nie sumują – dodał.

Całość programu można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj