fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] Min. Z. Ziobro: Nie ma akceptacji dla zachowań, które naruszają standardy w Ministerstwie Sprawiedliwości

Jak tylko dotarły do mnie informacje, że sędziowie zatrudnieni w Ministerstwie Sprawiedliwości mogą naruszać standardy, natychmiast podjąłem decyzję o ich odwołaniu. Nie ma akceptacji dla tego rodzaju zachowań – powiedział Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny w rozmowie z TV Trwam odniósł się do medialnych doniesień ws. rzekomych nieprawidłowości w resorcie sprawiedliwości.

Portal Onet napisał w poniedziałek, że były wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak zawarł w mediach społecznościowych kontrakt z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów. Po tych doniesieniach Piebiak poinformował, że podał się do dymisji, ale zapowiedział złożenie pozwu przeciwko portalowi należącemu do niemiecko-szwajcarskiego koncernu medialnego. Premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że dymisję przyjmie.

Dla tego rodzaju zachowań nie ma absolutnie akceptacji – powiedział Zbigniew Ziobro.

Jak tylko dotarły do mnie informacje, że sędziowie zatrudnieni w Ministerstwie Sprawiedliwości mogą naruszać standardy, natychmiast podjąłem decyzję o ich odwołaniu – wskazał minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny.

Jak dodał, w przyszłości będą podejmowane bardzo stanowcze działania w podobnych sytuacjach.

Kiedy w przyszłości dojdzie do mnie informacja, że którykolwiek z sędziów – z jakiejkolwiek byłby strony – mógł uczestniczyć w tego rodzaju procederze, zawsze będę działał tak samo stanowczo – będę odwoływał z Ministerstwa Sprawiedliwości, wszczynał postępowania dyscyplinarne i jeśli będą ku temu przesłanki, będę wszczynał postępowania karne – zaznaczył Zbigniew Ziobro.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl